Prawo kontraktów sportowych
Prawo sportowe nie znajduje swojego miejsca w doktrynalnym podziale na szeroko pojęte gałęzie prawa. Pośród regulacji mających zastosowanie w sporcie możemy znaleźć wiele źródeł, skupiających się bezpośrednio na nim jak np. ustawa o sporcie, a także takie regulacje, które tworzone były z myślą o nim, jak na przykład ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Zastosowanie mają również akt prawne nieodnoszące się do sportu w sposób bezpośredni jak kodeks cywilny, kodeks pracy, prawo własności intelektualnej i przemysłowej, czy też ustawa prawo o stowarzyszeniach.
Na przestrzeni ostatnich lat łatwo dostrzec ciągły wzrost zainteresowania różnymi dziedzinami sportu. W związku powyższym zaobserwować możemy, iż media oraz sponsorzy skłonni są inwestować w sport coraz większe środki, a sport oraz otaczająca go rzeczywistość tworzona przez związki i organizacje sportowe musi radzić sobie z problemami nie tylko natury sportowej, lecz również problemami w zakresie prawa – kontrakty zawodników, spory między organizacjami. W dzisiejszych czasach sport nie jest w stanie funkcjonować w oderwaniu od biznesu oraz prawa.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, kancelaria świadczy usługi z zakresu obsługi związków i organizacji sportowych poprzez:
- opracowywanie aktów wewnętrznych związków i organizacji sportowych, w tym tworzenie regulaminów;
- sporządzanie oraz negocjowanie kontraktów i umów między związkami, klubami i organizacjami sportowymi, a zawodnikami, trenerami, agentami sportowymi, pracownikami oraz działaczami, a także między innymi związkami i klubami;
- przekształcanie stowarzyszeń sportowych w spółki akcyjne;
- reprezentowanie klubów, związków, organizacji i zawodników przed Sądami Powszechnymi, sportowymi sądami polubownymi oraz organami związków sportowych;
- prawną ochronę znaków towarowych klubu, jego marki oraz nazwy;
- bieżące rozwiązywanie zagadnień prawnych.