+48 691 391 495 +48 691 300 002 +48 42 244 50 11 +48 42 244 50 25 +48 42 942 06 26 (fax) andrzej.smigielski@adwokatura.pl
 

Windykacja


Faktem powszechnie znanym jest często występujący w obrocie gospodarczym brak zapłaty za sprzedany towar lub zamówioną usługę. Koszty poniesione przez przedsiębiorcę – najpierw w celu sprzedaży towaru lub wykonania usługi, wzrastają o zapłacone podatki, opłaty sądowe oraz koszty zastępstwa procesowego, bez którego w profesjonalnym obrocie trudno się obejść.

Windykacja należności

i jej skuteczność zależy od wielu czynników, w tym wybrania właściwej drogi, która przyniesie zwrot należnych środków wraz z odsetkami oraz kosztami. Z tego względu prowadzeniem spraw związanych zagadnieniem windykacji powinien zająć się profesjonalny adwokat. Kancelaria świadczy usługi w zakresie dochodzenia wierzytelności zarówno na terenie Łodzi, jak i innych miast.

Oferujemy pomoc w sprawach m.in. (katalog ma charakter przykładowy):

  1. windykacji należności wynikających z faktur, zawartych umów oraz zasądzonych prawomocnymi wyrokami sądów;
  2. reprezentowaniu klienta w postępowaniu przedsądowym, sądowym i egzekucyjnym;
  3. reprezentowaniu klienta w negocjacjach z dłużnikami;
  4. egzekwowaniu roszczeń o zapłatę oraz świadczeń niepieniężnych w trybie postępowania nakazowego oraz uczestnictwo w rozprawach sądowych;
  5. zabezpieczenia na majątku dłużnika;
  6. prowadzeniu spraw o zapłatę przeciwko byłemu członkowi zarządu spółki;
  7. windykacji należności zagranicznych;
  8. wykonywania wyroków sądów polski za granicą;
  9. wykonywania zagranicznych wyroków na terenie kraju.

Nasza kancelaria windykacyjna proponuje stałą obsługę dla firm oraz jednorazową pomoc – zapraszamy adwokat Andrzej Śmigielski Łódź.